Opravy prevodoviek

Ak zlyhá prevodovka, kúpa novej nemusí byť jediným možným a už vôbec nie najvhodnejším riešením. Možno bude stačiť len jednoduchý zásah, malá oprava. Opravy prevodoviek patria k častým úkonom a tento spôsob znovunadobudnutia funkčnej prevodovky rozhodne stojí za zváženie. Opraviť sa dá prakticky každá prevodovka, len treba zvážiť všetky „pre“ a „proti“. Máme široké znalosti a skúsenosti s opravou rôznych typov prevodoviek s pohonom elektromotora, napríklad šnekové , čelné , kuželočelné , kuželové, či špeciálne prevodovky. Overte si u nás možnosť opravy akejkoľvek prevodovky.

Je pre mňa oprava prevodovky výhodnejšia, ako kúpa novej?

Ak by ste to vedeli posúdiť sami, zrejme by ste si už prevodovku vedeli sami aj opraviť. Ak to nie je váš prípad, obráťte sa na odborníkov. Skúsený mechanik bez problémov posúdi stav prevodovky a navrhne riešenie. Možno bude stačiť výmena ložísk či ozubení, možno bude potrebnejší väčší zásah.

Je pre mňa oprava potrebná? Veď funguje.

Nie je oprava ako oprava. Staršie elektroprevodovky je vhodné aspoň občas skontrolovať a následne vhodne udržiavať. Prípadná celková repasácia prevodovky výrazne predĺži životnosť.

Čo ak ma tlačí čas a nemôžem čakať na opravu?

Oprava môže prebehnúť aj takzvaným výmenným spôsobom. To znamená, že nestrácate čas čakaním na opravu svojej prevodovky, ale rovno odchádzate s funkčnou. A či si túto už necháte, alebo sa neskôr vrátite po svoju pôvodnú, je na vás. A ak sa rozhodnúť neviete, odborník vám poradí najvhodnejšie riešenie a vysvetlí klady a zápory oboch variant.

Prevodovku mám a aj funguje. Ale nie tak ako, by som chcel

Opýtajte sa na úpravy prevodoviek. Podľa požiadaviek zákazníka môžu byť zvážené možnosti, prípadne aj navrhnuté realizačné riešenia.

 » repasácie prevodoviek
 » výmena ložísk a ozubení
 » údržba elektromotora prevodovky
 » návrh a realizácia pohonov